A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Козівський ліцей №2 Козівської селищної ради

«Кріпаком народжений, та ніким не закріпачений»

Дата: 11.03.2024 19:02
Кількість переглядів: 64

В контексті шевченківських днів у 5 класі відбулася виховна година, присвячена 210 річниці з Дня народження Траса Шевченка. Учні мали можливість пригадати відомі їм факти з життя великого Кобзаря, а також відкрити для себе багато нового. Великий духовний Пророк України постав перед дітьми не тільки у звичному образі бідного сироти, кріпака, солдата, поета-бунтаря знедоленої України, якою московити і надалі хочуть бачити нашу вітчизну.

Класний керівник Голяс С. Є. представила Шевченка як людину, котра тривалий час прожила у столиці, отримала хорошу освіту, спілкувалася і приятелювала з багатьма освіченими і талановитими людьми свого часу, реалізувала себе у надскладних історичних умовах і по-справжньому любила свою землю.

В петербурзькому «гнилому болоті» наш Тарас, чиє ім’я означає «хвилювати», «збуджувати», виглядав справжнім європейцем, умів бути життєрадісним і товариським, ліричним і самокритичним. Шевченко, подібно до Гоголя, мовою московитів прагнув донести їм світлий образ матері України, з її мальовничою природою і героїчною історією. Переконати «великоросів» , що українці - абсолютно відмінний від них народ зі своєю національною ідентичністю. Не без його участі у вищих колах московії в цей час зароджується інтерес і мода на українське як щось близьке до них, але дуже екзотичне – данина пануючому в той час романтизмові.

Після перегляду відеоматеріалів про Шевченка діти слухали самого поета. Школярі, пропускаючи крізь власні відчуття, читали вірші Кобзаря. А ще отримали завдання – до Дня перепоховання українського генія вивчити нові його твори та придбати збірку поезій, адже «Кобзар», як і Біблія, безперечно, має бути в кожній українській родині.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено